305/366

Tento rok som celý tento most prešla iba raz. Bohužiaľ. A pre mňa sa už tohoročná cyklistická sezóna asi úplne skončila. Pamätám si síce na jeden rok, kedy som bola na dosť dlhej túre ešte aj počas dušičkových sviatkov, ale tento rok sa tak určite nestane. Dnes som vystúpila z autobusu na začiatku Devína a popri Dunaji som prešla pod Devínsky hrad a ďalej popri rieke Morava až na cyklistický most. Prešla som kúsok za hranicu a vrátila som sa späť. Urobila som celkom desať kilometrov.


Komentáre

 1. Taky jsme v tuto dobu už nejezdili.. mně ten podzimní studený vzduch už vadil...
  do kopce se připotíš a cestou z kopce nastydneš ..

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne tak je to, ako píšeš. A mňa ešte na dôvažok v takomto chladnejšom veľmi bolia uši.

   Odstrániť
  2. Uši a dutiny "to je moje". Jednou jsme si vyjeli na dovolené z Harrachova na Voseckou boudu na běžkách .. tam nějaká polévka, znáš to ... nebylo možné abych uschla, jak jsem byla zpocená.. tak jsem se pozapínala "utemlovala" a jelo se dolů ... naštěstí z toho žádný zdravotní zádrhel nebyl ... koukni co to je za stoupání ... když jsme to jeli po pár letech znovu, tak pohoda ...

   Odstrániť
  3. Jarka, ty si bola veľká športovkyňa. Pozrela som si to na mape, ale mňa viac zaujala tá cesta hore, to muselo byť tiež náročné. Pozrela som si aj nadmorské výšky oboch spomínaných miest. Ja som nikdy na bežkách nestála.

   Odstrániť
  4. To víš, podnikli jsme to s Jirkovo švagrovou .. ta v mládí závodně běhala na lyžích i MS a soustředění mívali taky na Vosecký. Holky si vzpomněly a dvě jely dolů do Harrachova pro zákusky a hned zpět - pro mě šílená představa - ale ony to jasně zvládly.
   Na Šumavě můj první kopec s Jirkou na kole byl Poledník . Pod ním nedaleko parkoviště a jelo se... ke konci Jirka vedl obě kola .. já už nemohla... ale člověk se vycvičil.. bavilo mi to... Falkenstein je nedaleko, ale už v Německu.. ten jsme šlapali celý (pro cyklisty byla cesta delší, pro pěší kratší, ale strmější)... chvíli jsme slezli a když jsme zjistili, že jsme pod vrcholem, tak jsme nasedli na kola a samozřejmě to vyjeli, předsi tam nedojdem pěšky .. zážitek úžasný - šlapání,výhledy atd. ... jistě mě pochopíš, že se tím nechci chlubit .. prostě jsme se pohybovali tam, kde jsou kopce. Ráda na to vzpomínám, proto to asi píšu. Možná už jsem se u tebe o něčem z tohoto zmiňovala.
   Měj se fajn. J.

   Odstrániť
  5. Neopakuješ sa, viem len, že si tiež v minulosti bicyklovala. Vôbec to neberiem ako vychvaľovanie. Som rada, že píšeš o sebe. Keďže ty blog nemáš, dozviem sa o tebe viac aspoň z tvojich komentárov u mňa. Ja sa zase opakovanie priznávam, že kopce nie sú mojou doménou, nemám ich rada. Nevládzem ísť hore ani peši, ani na bicykli. Kraj, v ktorom žijem, mi preto z tohto hľadiska vyhovuje. Jarka, všimla si si na tejto mojej fotke štátnu hranicu?

   Odstrániť
  6. |To jsem si tedy vůbec nevšimla ... kde je ... v půli mostu ? ....

   Odstrániť
  7. Budem ťa navigovať.
   Keď sa pozrieš od stredu fotky trošku nižšie vľavo, vidíš tam čiernu šikmú čiaru - nie je to tieň, tie sú opačným smerom. Pri tejto čiare sú z jej oboch strán písmená. Na jednej S a na druhej Ö. To je hranica.

   Odstrániť
  8. Už vidím státní hranici ... hurá !!!

   Odstrániť

Zverejnenie komentára