81. 2018

Štvrtok 22.3.

Dnes som potrebovala niečo kúpiť v domácich potrebách. Takých klasických malých obchodov s týmto sortimentom je v Bratislave veľmi málo, u nás v Petržalke viem len o jednom. Cestou od zastávky autobusu som prechádzala aj okolo velikánskeho topoľa. Všimla som si, že sú to vlastne dva vedľa seba rastúce stromy.  Ako som na to prišla? Že jedna časť stromu kvitla a druhá nie. Vtedy som si spomenula na predchádzajúce roky, že tá druhá časť mala kvety trošku iné, ako sú tie, ktoré som si dnes odfotila. Je to preto, že jeden strom je samčí a ten druhý samičí. Toto sú jahňady samčieho topoľa.


Komentáre

 1. S těmi obchody máš pravdu, je jich velmi málo. Naštěstí máme na kraji města hodně velkou samoobsluhu - domácí potřeby, železářství, drogerie - seženeš tam snad všechno - je to typ prodejny jako kdysi, akorát je veliká. Taky jsem se zase dozvěděla něco nového - o topolech.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Veď aj ja som si to iba včera naštudovala :-) Človek má kopu rokov a stále zisťuje, čo všetko ešte nevie.

   Odstrániť
 2. Tento rok nás chumáče z topoľov začnú otravovať o niečo neskôr ako po predošlé roky. Ja si vždy vtedy želám, aby čo najčastejšie pršalo a aby to dážď stiahol k zemi. Lenže už som si všimla aj to, že po pár pekných suchých dňoch sa to zo zeme znovu zdvihne do vzduchu. Nezmar je to :-(

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Nemám to až tak dôkladne odpozorované, ale asi čím neskôr začnú, tým dlhšie to bude zase lietať. Viac ako dva mesiace, to už viem isto.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára