102. 2018

Štvrtok 12. 4.

To, čo som nezrealizovala včera, som uskutočnila dnes. Už o pol desiatej som začala trhať prvé kvietky fialiek. Ani som kvôli nim nemusela chodiť veľmi ďaleko. To, že ma od tejto činnosti tak budú bolieť kríže, som dopredu ani netušila. Nazbieranie kvietkov do malého košíčka mi trvalo viac ako hodinu. Doma som ich rozložila na plech a pomaly sa sušia. Pred chvíľou mi aplikácia v mobile nahlásila, že 30 km od nás je búrka. V tejto chvíli už padajú prvé kvapky dažďa na zem a z diaľky sú počuť prvé hrmenia. A to som sa len pred necelou hodinou pozerala na predpoveď počasia. O nejakom daždi tam nebolo ani zmienky. Poznáte tú poveru, že fialky voňajú len do prvej jarnej búrky?
Komentáre

 1. Danielko, to je nádhera. V životě jsem neviděla tolik fialek pohromadě. Kříž by mě bolel taky. U nás byla bouřka před setměním, "pěkná", rychlá .. nakonec na chvíli vyšlo ještě sluníčko.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Tu sa dajú na viacerých miestach nájsť fialky, ale sú to väčšinou miesta, kde chodia ľudia so psami a tam ja nezbieram nič. Pekný víkend prajem!

   Odstrániť
  2. P. S:
   Množstvo fialiek si mohla vidieť tu, ale tam som nezbierala.
   https://nacestachskellysom.blogspot.sk/2018/04/prva-tohorocna-fialkovo-marhulova.html

   Odstrániť

Zverejnenie komentára