135. 2018

Utorok 15.5.

Sľubovali to, aj sa to splnilo. Ochladenie a dážď. Tohoroční svätí zamrznutí prišli trošku po funuse, až na poslednú Žofiu. Dnešným dňom máme za sebou polovicu mája. Mne sa to ani veriť nechce, ako príšerne rýchlo ten čas letí. 

Komentáre

 1. Ani nevím proč.. ta fotka se mi moc líbí. Danielko, u nás neprší a neprší... stále sucho. Užívej si déšť, je ho třeba.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Pohľad z okna obývačky. V daždi sa mi nikde von nechcelo. Aj mne sa zdá taká správna májová. U vás bolo včera tiež Žofie? Svätá Žofia stromy rozvíja. Tieto sú už pekne rozvité a krásne zelené. Aj trávnik dostal konečne poriadnu závlahu. Len vránčat mi bolo dosť ľúto. Už na nich mama vrana nesedí, občas ich príde nakŕmiť. Boli dobre zmoknuté. Každým dňom hniezdo opustia. Dnes je zamračené, v predpovedi je ešte slabý dážď. Tak uvidíme, či ešte spŕchne.

   Odstrániť
 2. U nás byla taky Žofie - u nás se říká Žofie noci upije - nebo - poch.... Žofka (pardon).
  Copa vránčata - snad vše zvládnou a vyletí do světa. U nás pršelo jen v úterý, včera trochu, to nestálo ani za řeč. Má být další dny deštivo, ale asi jen někde.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To nedokončené slovo bol jav s nejakou tekutinou? :-) Aj u nás je viac pranostík, aj taká, že Žofia víno vypíja. Dnes som prišla domov až potme, takže neviem, čo je nové v hniezde. Ktovie, či tam ešte zajtra vránčatá budú. U nás by už pršať nemalo, uvidíme, či to tak aj bude.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára