136. 2018

Streda 16.5.

Po včerajšom daždivom dni som si dopoludnia povedala, že sa idem pozrieť, ako to vyzerá na záhone pri dome. Je to tam ako v džungli, ale aspoň tam nerastie toľko buriny. Jednak tam už nemá toľko miesta a tá, ktorá tam rastie, tú zatiaľ nelikvidujem, lebo si nie som istá, čo je burina a čo nie je. ☺️
Aspoň skraja som nejakú vytrhala, zistila som aj to, že hrniec, ktorý som tam dala vlani na vodu pre vtákov, je deravý. V zime ho prežrala hrdza. Budem to musieť nejako vymyslieť, aby z neho voda ihneď nevytiekla. Nemala som so sebou fotoaparát, iba mobil. Vyfotila som si zvončeky, ktoré tam teraz kvitnú. Modré aj biele, tých bielych je menej. 


Komentáre

 1. Was für ein schönes Bild. Du warst in Salzburg?

  LG Kathrin

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Hallo Kathrin,
   ja, ich war am Samstag in Salzburg und am Sonntag in Hallstatt und St. Wolfgang. Es hat mir dort sehr gefallen. Sehr schöne Städte und wunderschöne Landschaft.
   LG Daniela

   Odstrániť
 2. Ty zvonky si překrásně vyfotila. My máme většinu bílých, ale ještě nekvetou. Každý rok dávám na léto do trávy velký keramický tác. Do něj vodu, ptáci se tam pěkně cachtají.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka, ja ani neviem, či tie zvončeky sú trvalky, alebo dvojročky, či aké. Tento rok mi ich veľa nekvitne, bol jeden rok, kedy ich kvitlo fakt veľa a naraz s nimi vtedy kvitli aj ďalšie kvety, takže záhon bol očarujúci. Keby som mala vlastnú záhradu, tiež by som investovala do nejakej poriadnej nádoby, napríklad by som si vyrobila z betónu v tvare veľkého lopúchového listu. Videla som také na internete. No tu by to asi dlho nevydržalo.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára