156. 2018

Utorok 5.6.

Dnes som sa cestou od lekárky zastavila v obchode, ktorý mám po ceste domov. V tom, kam chodievam najčastejšie nakupovať. No čerešne si v ňom určite nekúpim. Keď som uvidela tú cenu na zelenej cenovke, skoro mi to vyrazilo dych. Len pred pár dňami som tu vyjadrila želanie, že by som tento rok chcela aspoň ochutnať čerešne. No za tie peniaze, za ktoré ich predávali dnes v L, si ich určite nekúpim. Minulý týždeň som si tam kúpila necelé kilo marhúľ, ale ani dnes, po niekoľkých dňoch, kedy už aj zmäkli, nemajú žiadnu chuť ani vôňu tohto mnou obľúbeného ovocia. Mám obavy, že by to tak bolo aj s čerešňami. Na trhu som dávno nebola, preto som si zadala do vyhľadávača slovné spojenie "cena čerešní". Našlo mi viac ponúk na jednej stránke, kde sa cena pohybovala pod dve eurá. Ešte lacnejšie ponúkali tí, u ktorých si čerešne musíte sami naoberať. Len škoda, že to bolo všetko mimo Bratislavy.


Komentáre

 1. To by ma zaujímalo, kde tie čerešne naoberali za takú cenu...tomuto už prestávam rozumieť, ovocie, ktoré bežne rastie na každej slovenskej dedine stojí v obchode viac ako dovážané exotické.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. To isté som povedala neznámej pani, ktorá ma videla, ako si to v obchode fotím.

   Odstrániť
 2. Och, kdybych ti tak mohla třešně poslat. Máme ohromný strom, větve trochu visí přes plot, ani tak třešně nikdo netrhá. Ráda bych je někomu nabídla, ale komu. Kdyby si někdo o ně řekl. Brzy zčerviví. Jo, dokonce jsem je nabízela dělníkům co nám kopaji vedlejší ulici podél plotu. Možná by si je někdo vzal, kdybych mu je natrhala - hihihi.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Je tu príšerné teplo, nedá sa spať. Tak som si zapla počítač a až teraz som objavila tento komentár od teba. To je škoda, že si tak ďaleko aj s tvojimi čerešňami :-) Práve dnes som videla v T. o niečo lacnejšie čerešne, ale dobrá polovica boli hnilé. Nechápem, ako to môžu mať vôbec vyložené na pultoch. Tak to dopadne, keď nadsadia ceny, keď nevedia, čo by mali za tovar pýtať. Nechajú radšej zhniť.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára