161. 2018

Nedeľa 10.6.

Horúci letný deň sa pomaly končí. V nohách mám necelých 40 km, dnes mi členky neopuchli. Už viem, že bicyklovanie im robí dobre. No dlhšiu trasu by som už dnes nebola zvládla. Našťastie, nie som ten typ, ktorý sa potrebuje niekde ponáhľať, či pred niekým sa predvádzať. Idem si pohodičkovým tempom, zastavím sa, keď vidím niečo pekné na fotografovanie, odfotím a idem zase ďalej. Pôvodne som mala v pláne inú trasu, ale počas bicyklovania som plány zmenila. Hoci som vyšla z domu len niečo po deviatej, už mi pálilo slnko na hlavu tak, že vydať sa na dlhšiu cestu by bolo veľké precenenie mojich fyzických síl aj momentálneho zdravotného stavu.
Rastlina s modrým kvetom na fotke je hadinec obyčajný a motýľ, ktorý sa prišiel napiť z jej nektáru, je vidlochvost feniklový.
Komentáre

 1. Motýl je krásný a ladí s kytičkou. To jsi dost dobrá, že jsi ujela skoro 40 km v tom vedru .. úžasný výkon. Tak příjemné cyklovýlety.
  Momentálně nás straší s velkou bouřku, která jde údajně na Prahu. U nás se zatáhlo, tak uvidíme … bylo děsné vedro. Ale nestěžuji si, jsem ráda, že se párkrát pěkně zalilo. Jinak lituji všechny lidi co to postihlo. Vždy to nějaké místo i lidé tvrdě odnese.
  Začíná krápat a já se vypravuji ke kadeřnici, ale na kole jsem tam co by dup.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jéje! Aj ja som dnes bola. Keď si mi tu písala, už som bola ostrihaná :-) Prišla som tam s takou hrivou, že kaderníčka sa nevedela vynačudovať, kedy mi to stihlo tak narásť. Teraz už mám zase krátke. U nás pršalo naposledy vtedy, keď som to tu písala - 160.2018, ale zem je ešte pekne vlhká, o tom píšem dnes, bola som doobeda trošku pracovať na záhone.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára