186. 2018

Štvrtok 5.7.

Horúci letný sviatočný deň sa k neskorému popoludniu zmenil na búrkový. Pekne nám napršalo. Dúfam, že toľko vody ako u nás v Petržalke, spadlo aj na opačnom konci mesta. Tam, kam v poslednej dobe chodíme do záhrady. Mladí nie sú doma, pohodujú na Pohode, takže tekvice tak skoro neuvidím. Verím, že už kvitnú a keď tam najbližšie prídem, budú mať už aj malé tekvičky. 

Ako sa blížil koniec búrky, slnko už svietilo na oblohe, ale ešte stále pršalo, išla som vyniesť smeti a zobrala som si so sebou aj fotoaparát. Nohy v sandáloch som si namočila do jednej z mlák. Voda bola teplá ako vo vani. Za necelú trišštvrtehodinu, čo som bola vonku, sa obloha  zmenila zo slnečnej na zamračenú a po chvíli, čo som prišla domov, spustil sa znovu veľký lejak. Popolievané teda máme. Podľa aplikácie v mobile a aj podľa hrmenia búrkam dnes ešte koniec nie je.Komentáre

  1. Hezká fotka .. pták bude mít po dešti hody. Ten čtvrtek tu pěkně lilo … hotový balzám po tom vedru a dusnu .. a jak se dýchalo !!

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. U nás pršalo aj včera večer a skoro celú noc. Teraz je slnečná obloha s bielymi mráčikmi a fúka vietor. Podľa všetkého zase niečo dofúka. Ale dažďu som sa potešila.

      Odstrániť

Zverejnenie komentára