187. 2018

Piatok 6.7.

Už bolo skoro dvanásť, keď som sa konečne vypravila z domu na nákup. Doma som už nemala ani kúsok chleba, pretože v stredu som si na nákup pomyslela až pred deviatou večer. Keď som prišla do neďalekého malého Tesca, tak vyupratované prázdne regály som tam ešte nikdy nevidela. Ani ovocie, ani zelenina, ani chlieb, ani pečivo, nemali nič. Včera som použila železnú zásobu z mrazničky. Lieky, ktoré mám užívať ráno, by som mala brať až po jedle. Z rána boli skoro dve hodiny popoludní, keď som sa konečne najedla a užila som ich. Nákupy mi trvali dlho. Pôvodne som išla len na skok, no nakoniec z toho boli, ako píšem, skoro dve hodiny. Keď som vyšla z domu, všimla som si, že po ceste ide autobus, ktorý počas víkendov nechodieva. V duchu som sa potešila, že wow, aká pozitívna zmena! V tom som sa ale zamyslela a začala som premýšľať nad tým, aký je vlastne deň. Aha, takže ešte nie sobota, len piatok. To, že išla osemdesiatštvorka, to bolo teda normálne. Zajtra, ani v nedeľu jazdiť nebude. Neuvedomila som si, že na cestovných poriadkoch už mám pozerať prázdninový režim. Na prestupe mi autobus, na ktorý som mala v pláne ísť, odišiel rovno pred nosom 😖 Skoro štvrťhodina čakania na mieste, ktoré maximálne neznášam. Je tam špina, smrad, často sa tam poflakujú rôzne pofidérne živly. Radšej som sa išla za ten čas prejsť o kus ďalej, ale aj tak som tam ešte mala čas študovať reklamný stĺp a oznamy na ňom. Okrem teraz prebiehajúcej Pohody a predvčerom zrealizovaného koncertu Rolling Stones v Prahe tam boli všetko akcie, ktoré sa konali ešte niekedy v júni. Na júl nič. A to je kultúrne leto, no o akciách sa len tak bežne v meste človek nedozvie. 

Ďalší šok ma čakal po vystúpení z autobusu pred Tescom. Celý areál je oplotený, tí, ktorí mali namierené do obchodu, museli si kus nadísť. Netuším, čo sa tam deje. Aj v obchode som sa motala hore-dolu, dlho som sa zdržala pri pohľadniciach s blahoženiami. Myslím si, že som vybrala peknú. Možno sa ten, ktorý ju dostane, ofučí, ale to nebude nič mimoriadne, ba naopak, úplne normálne 😀.


Komentáre

 1. Nelam si hlavu, u nás je to ve městě podobné, samá objížďka , leckde něco obcházet. Poutače tu máme taky podobné … vše už proběhlo. Na fotce mi hned zaujali "Stouni". Nikdy jsem je ani moc neposlouchala. V roce 1990 tu měli na Strahově koncert. Na tak velkém koncertu jsem nikdy nebyla .. šly jsme s kamarádkou po Staroměstském náměstí, tam taková budka .. předprodej. Vstupenek už moc neměli, že je všude vyprodáno. Kamarádka nechtěla jít a já si koupila lístek. Něco mi tam táhlo .. a udělala jsem dobře. Atmosféra byla fantastická a i muzika mi sedla ... takový zážitek co se neopakuje.
  Užij si hezký víkend.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Jarka a nevideli sme ťa v seriáli Vyprávěj? :-) Ja som ten seriál hneď po natočení nevidela, ale keď teraz dávali jeho reprízu, tak som si ho nahrávala do domáceho archívu. Keď som mala chuť a viac času, pustila som si aj dve-tri časti naraz. V jednej, už tej porevolučnej boli aj živé záznamy z toho koncertu, na ktorom si bola. Ja tiež nie som veľkým fanúšikom RS, ale včera som si ten pražský koncert pustila z Youtube. No nevydržala som ho celý počúvať. Strašne nekvalitný zvuk a vadili mi tam tie prejavy divákov. Asi som už na také kultúrne podujatia stará... Priznám sa, veľmi dávno som si nekúpila lístok na nejaký koncert, naposledy to bol Leonard Cohen, čo je môj obľúbený, škoda, že už nič nové od neho nikdy počuť nebudeme. Aj úroveň divákov tam bola trošku iná. Občas sa mi stane, že niekde v meste natrafím na nejaký koncert v rámci už spomínaného kultúrneho leta alebo iného podujatia. Tie sú väčšinou zadarmo. Na chvíľu sa zastavím, popočúvam a idem ďalej.

   Odstrániť
  2. Pekný víkend aj tebe! Nejako som sa zase ponáhľala s enterom :-)

   Odstrániť
  3. Píšem o tom súčasnom, júlovom koncerte. Ten som počúvala.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára