251. 2018

Sobota 8.9.

Informácia o žltých bicykloch prebehla včera vo všetkých médiách, s denným oneskorením ju prinášam aj ja. Už niekedy v máji začali na niektorých miestach Bratislavy vznikať malé betónové plochy. Taký "plácik" vznikol aj u nás v tesnom susedstve autobusovej zastávky. Nevedeli sme, čo sa tam chystá. a doma sme so synom diskutovali, čo tam asi bude.  Až keď som podobné betónové plochy videla na viacerých miestach, dokonca aj v centre mesta, dovtípila som sa, k čomu budú asi slúžiť. Nemýlila som sa.

Postupne boli na betónových plochách osadené zariadenia, do ktorých deň pred spustením prevádzky doplnili žlté bicykle. Všade sa píše a hovorí, že ide o prvý bratislavský bike sharing, ale to podľa mňa nie je pravda. Viackrát som v meste fotila zaparkované biele bicykle OZ Cyklokoalícia, aj som plánovala o nich písať článok na cyklistickom blogu, no zatiaľ som sa k tomu nedostala.

Ako je v mojich kruhoch všeobecne známe, ja svoj bicykel mám, ale uvažujem o tom, že sa zaregistrujem aj na tento Slovnaft bajk scharing. Niekedy by mi to možno padlo vhod, keď sa budem môcť po meste presunúť na bicykli. Len kde nájsť odvahu, aby som sa  s bicyklom vydala na bratislavské cesty medzi arogantných šoférov áut. Najskôr to asi vyskúšam niekde na nábreží. Cyklochodníky v meste totiž chýbajú a aj tie často okupujú autá.

Komentáre

 1. Veru vyskúšaj a napíš ako sa Ti vodilo :)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Evi, som prekvapená, bicykle sú v kurze. Išla som neskoro popoludní do mesta, u nás na zastávke si bral práve jeden muž posledný, na ďalšej zastávke nebol v stojane ani jeden. V meste ich bolo vidieť, ako ich ľudia používali. Ale horšie je to, že už včera večer, len chvíľu na to, ako som zverejnila môj príspevok na blogu, som sa dočítala, že už stačili vyčíňať aj vandali. Niekoľko bicyklov zničili :-( Ja už fakt neviem, čo je toto za národ.

   Odstrániť
 2. A kade chodia, keď nemáte cyklocesty ...resp len niekde ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Odpísala som ti ešte poobede, ale neviem, kde sa to stratilo :-( Tak teraz už len v skratke - nie všetci sa boja ísť na cesty s autami, včera ľudia jazdili po pešej zóne, aj po chodníkoch.

   Odstrániť
 3. Či bude taký záujem o "sharing" keď stúpne cena ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Možno o niečo záujem poklesne, ale ak to bude ľuďom vyhovovať, tak prečo nie? Teraz to je v podstate zadarmo a tak to asi zostať nemôže. Dnes ráno som prvý raz videla na najbližšom stanovisku k nášmu domu až 5 bicyklov. Väčšinou tam nie je ani jeden, maximálne jeden.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára