253. 2018

Pondelok 10.9.

Pekný septembrový, dnes už desiaty deň, sa chýli ku koncu. Pred sebou vidíte fotografiu, na ktorej je v diaľke mesto. Jeho názov asi písať nemusím. Prezrádza ho dominanta, ktorú je vidieť na pravej strane fotky. Tento záber som urobila na ceste, ktorá vedie medzi dvomi krajinami. Na jednej strane cesty bolo Slovensko a  na druhej Rakúsko. Popoludní som si urobila dvadsaťkilometrový okruh z Petržalky cez Jarovskú bažantnicu a popri rakúskom Kittsee sme sa dostali znovu do Petržalky, tentokrát však na jej úplne iný koniec. Píšem v množnom čísle preto, lebo sme boli dve. Na dnešnú návštevu Bažantnice ma nahovorila priateľka Judita. Som rada, lebo sama by som na toto miesto určite nešla.
Komentáre

 1. Tak 20 km ? Nabudúce si prezrieme bažantnicu ešte podrobnejšie .

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Bolo to skoro o jeden km viac, ale ja som to zaokrúhlila dole :-) Treba tam ísť na jar, kedy nie je tak všetko zarastené a kedy všetko kvitne.

   Odstrániť
  2. Vážne? No som teda zvedavá. Už sa teším :-)

   Odstrániť
  3. Ešte mi napadlo, že budem musieť nájsť inú prístupovú cestu tam, lebo neviem, či chcem ešte raz absolvovať ten kruháč, ktorý som včera síce zvládla, ale robilo mi päť päť.... Judita našla odvahu až chvíľu po mne. Už som si myslela, že tam náš výlet včera aj skončil :-P

   Odstrániť
 2. Musím sa aj po niekoľkých dňoch po tomto cyklovýlete smiať ako si sa ma pýtala pred "kruháčom" či mám vodičák ?! No mám cca z roku 1978. Vtedy tuším kruháče ani neboli. Odvtedy som žiadne motorové vozidlo neriadila....

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vieš, prečo som sa ťa na to spýtala? Mnohí diskutéri na rôznych fórach sa vyjadrujú, že cyklisti by mali mať tiež vodičský preukaz. Ja si to nemyslím, ale základné predpisy by ovládať mali. Nemôže niekto povedať, že značky si nevšímam, veď idem na bicykli. A potom by sa nemohlo stať cyklistom ani to, o čom by nám tu mohla napísať E. Ona bola súčasťou cyklistickej skupiny, ktorá použila diaľničnú cestu na Prístavnom moste :-P V roku 1978 kruháče určite neboli, ani o pár rokov neskôr, keď som si robila vodičský ja. Prvý raz som si tieto križovatky uvedomila až v roku 2007 na Cypre. Tam ich už vtedy bolo veľa.

   Odstrániť

Zverejnenie komentára